Kako spremljamo napredek naših udeležencev?

// English below // 

Člani projekta ASporty, katerega namena sta tudi izmenjava primerov dobrih praks in uspešna implementacija teorije v prakso, so se tokrat ukvarjali s temo spremljanja napredka. Teoretična raven, o kateri je tekla beseda pred nekaj tedni, je tokrat nadgrajena s praktičnimi razpredelnicami, ki so v pomoč naših športnim pedagogom.

Gradivo najdete tukaj. Vabljeni k ogledu!

Projekt ASporty je sofinanciran iz programa Erasmus+, ki poteka pod okriljem Evropske Unije.

***

How do we monitor the progress of our special sportsters?

Together with the ASporty partners, we have been debating on different topics which all have something in common: they are all connected with sports and special needs.

In the past couple of weeks, we have been discussing the topic of monitoring. Our brochure was already publish weeks ago. Now, each of the three participating partners has made three monitoring charts for three different sports.

The charts will be used when monitoring the progress of children with ASD / ID / DOWN / CP. 

We are very proud of the work that has already been done and of the one that is still in progress!

ASporty project is co-funded by the Erasmus+ programme of the European Union.