Sprejem glasbenikov z Berkleeja v mestni hiši v Ljubljani

Danes je v mestni hiši Mestne občine Ljubljana glasbenike iz akademije Berklee College of Music – Campus Valencia sprejela vodja oddelka za kulturo mag. Mateja Demšič. Ga. Demšič je glasbenikom, ki koncertirajo vse štiri dni na večernih koncertih Mednarodnega festivala Igraj se z mano, predstavila bogato kulturno delovanje v okviru Mestne občine Ljubljana.


Beseda je seveda tekla tudi o pomembnosti vloge gostujočih glasbenikov pri spodbujanju inkluzije, ki jo tudi Mestna občina Ljubljana močno podpira. Akademija Berklee ima namreč v svojem poslanstvu zapisano tudi zavezo inkluziji. Po zanimivem vodstvu ga. Demšič po mestni hiši so se glasbeniki odpravili na priprave za nocojšnji koncert slovenskih popevk z otroci iz Centra Janeza Levca, glasbeno šolo DO RE MI in Muzikavivo, Markom Bašico iz ŠOSO, M. Petrović (Srbija) ter izvrstnima solistkama Jano Šušteršič in Aljo Krušič.
Vabljeni danes zvečer ob 20:00 na Kongresni trg, vstop prost.

 

Slike z današnjega sprejema najdete tukaj.