Bodi umetnik med počitnicami v Knjižnici Radlje

V Knjižnici Radlje ob Dravi že skoraj tradicionalno okrasimo počitniško knjižnico z deli avtorjev, ki so sodelovali na natečaju Bodi umetnik. Dela se odlično vklopijo v sproščeno okolje knjižnice v neposredni bližini otroškega kotička. Letos smo razstavo postavili ob otvoritvi, ki smo jo povezali s počitniško ustvarjalno delavnico v ponedeljek, 3. avgusta. Otroci so (ob pomoči nekaterih prisotnih staršev) z veseljem postavili razstavo, razvrstili dela, jih zamenjali, kombinirali in pri delu uživali. Sistem vrvic na panojih in lesenih ščipalk ali magnetkov je za postavljanje takšne razstave s pomočjo otroških ročic res prava izbira. Ob postavljanju razstave smo se pogovarjali o delih, kako so nastala, prebrali sodelujoče, iskali med njimi koga, ki ga mogoče poznamo. Vmes so se izdelki, ki so jih otroci izdelovali, posušili: odtiskovali so barvite kreacije z lastnoročno narejenimi žigi – ne kupljenimi. Povabljenim otrokom iz radeljskega vrtca je bilo zelo žal, ker se nam zaradi vročine niso mogli pridružiti pri postavljanju razstave. Obljubili so sodelovanje v naslednjih počitnicah. Razstava bo v prireditvenem prostoru knjižnice na ogled vse do 31. avgusta.

Slavica Potnik

Več fotografij...