9. Mednarodni kulturno-umetniški dogodek Bodi umetnik "Igraj se z mano" v Cankarjevem domu

4. 2. 2016 se je v Cankarjevem domu v Ljubljani odvil zelo uspešen kulturno-likovni dogodek Bodi umetnik – 9. Mednarodni likovni natečaj »Igraj se z mano«. Na otvoritveni razstavi je prikazanih 1200 del, izbranih na likovnem natečaju, na katerega je letos prispelo več kot 6000 likovnih del! Prav vsem udeležencem natečaja smo izročili priznanja za sodelovanje. Razstavo so tako kot vsa leta doslej postavili udeleženci sami, kar da dogodku prav poseben čar. Otvoritveni dogodek je spremljal bogat kulturni program, delavnice, koncert ambasadorja Zlatka, za smeh in dobro voljo so skrbeli animator Gogi, navihana klovn Jaka in Pika Nogavička, brata Malek s pisanimi baloni ter prikupna zelena žabica.

Dogodek se je zaključil s kulturno predstavo "Ivan", ki so jo skupaj s povabljenimi igralci pripravili učenci in učenke CentraJaneza Levca. Okoli 90 plesalcev, pevcev in igralcev se je zvrstilo na odru Linhartove dvorane, ki so jo zaradi velikega števila obiskovalcev napolnili kar dvakrat. Odrska postavitev ob 140-letnici Ivana Cankarja je prikaz inkluzivnega sodelovanja otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami in profesionalnih igralcev; skupaj so pripravili lep prikaz življenja in dela našega največjega dramatika. S predstavo so se poklonili tudi slovenskemu kulturnemu prazniku.Razstava bo na ogled v 2. preddverju Cankarjevega doma vse do vključno 12. februarja, kasneje pa se bo podala na dolgo potovanje po šolah, vrtcih, knjižnicah, mladinskih centrih in drugih ustanovah širom Slovenije.

Pestro dogajanje včerajšnjega dne si lahko ogledate tukaj.