Spomladanski tek na Golovcu

Narava se prebuja in sončni žarki ter tople spomladanske temperature so kot nalašč primerne za športne aktivnosti na prostem. Tako so se v okviru projekta »Zdrav duh v zdravem telesu« mladostniki iz Centra Janeza Levca Ljubljana v ponedeljek, 11. 4. 2016 odpravili na bližnji Golovec, kjer so preizkusili svojo telesno kondicijo in tekaške spretnosti. Skupaj z mentorji so nato ozavestili pomen redne telesne aktivnosti za zdrav način življenja ter ugotovili, da je tek odlična aktivnost, s pomočjo katere porabimo odvečno energijo, se sprostimo in se hkrati zabavamo.

Takole sta dva udeleženca delila svoja razmišljanja o zdravem življenjskem slogu:

  • Teja: »Zdrav življenjski slog zame pomeni, da se veliko gibam, da jem zdravo hrano in da pijem veliko tekočine. Zdrav življenjski slog je pomemben za zdravje, za telo in za dobro počutje. Med počitnicami, ko bom doma bom nadaljevala s športnimi aktivnostmi; šla bom plavat, teč, hodit v gore, v gozd.«
  • Anže: » Zdrav življenjski slog zame pomeni, da jem zdravo hrano, da se gibam; igram nogomet, judo pa plavam, s kolesom se vozim, rad tečem v naravi. Tudi doma bom nadaljeval s športnimi aktivnostmi.«