Likovna razstava »Bodi umetnik« v Ambrusu

V sredo, dne 13.4.2016 smo popoldan obiskali slikovito vasico na meji med Dolenjsko in Suho krajino, Ambrus. Z otroci iz tamkajšnje podružnične šole smo se srečali v »Kulturnem domu Ambrus,« kjer smo najprej uprizorili lutkovno animacijsko predstavo »Grajska skrivnost«. Posebnost te predstave je ta, da v njej nastopajo otroci iz občinstva, pod budnim vodstvom animatorja. Med predstavo je otroke obiskal posebni gost, Ivan Cankar, katerega 140-letnico rojstva letos praznujemo v Sloveniji. Otroci, ki so se razveselili tako sodelovanja v predstavi, kot obiska Ivana Cankarja, so po predstavi postavili likovno razstavo 300-tih likovnih del. Le to so si pozneje popoldan ogledali skupaj s svojimi starši, ki so se v polnem številu udeležili otvoritve razstave, ki bo (je bila) na ogled do konca aprila. Otvoritev razstave je pripadla ge. Tatjani Hren, vodji podružnične enote OŠ Ambrus, kateri gre tudi največja zasluga za izvedeno prireditev. Po ogledu razstave so se udeleženci posladkali z domačimi dobrotami, omeniti pa velja, da so prireditev omogočili trije obrtniki iz vasi Ambrus.