Bodi umetnik v Mestni knjižnici Izola

V Mestni knjižnici Izola si lahko ta mesec ogledate likovno razstavo z naslovom Igraj se z mano! Takšno je tudi ime mednarodnega festivala, ki s različnimi dejavnostmi spodbuja spoznavanje, druženje, prijateljstvo in sodelovanje med otroci, mladimi in odraslimi s posebnimi potrebami in večinsko populacijo vseh starosti. Razstavljenih je več kot 40 risbic, ki so jih prispevali otroci iz različnih krajev širom po Sloveniji in so nastale v okviru projekta Bodi umetnik. Razstavo smo pripravili v sodelovanju s Centrom Janeza Levca v Ljubljani, Društvom za kulturo inkluzije, v veliko pomoč nam je bil gospod Boris Kononenko, ki vodi skupino Mladi Maj.

 

V torek, 4.10. 2016 smo razstavo slovesno otvorili. Vabilu se je prijazno odzvala učiteljica Mateja Tomažič, ki uči otroke iz 2. razreda v OŠ Vojke Šmuc Izola. Prišli so tudi naši zvesti prijatelji iz Varstveno delovnega centra Izola, Nives, Valtea, Karmen, Igor, Aleš, Aleks, Štefan, in Franka, spremljala jih je gospa Mira Glintič. Po ogledu razstave smo se v čitalnici posedli v krog. Nekateri varovanci iz VDC so se lepo predstavili in povedali, kaj radi delajo. Pogovarjali smo se tudi o kuhanju, saj je Aleks iz VDCja končal šolo za pomožnega kuharja. Pogovor o hrani smo popestrili s pravljico Ovčka, ki je prišla na večerjo. Spomnili smo se igrice iz vrtca Leti, leti, leti... (muha, slon....), potem pa prisluhnili pravljici Obisk. Sledila je delavnica, kjer so otroci in prijatelji iz VDCja iz papirja naredili vsak svoj avionček in ga pobarvali. Aviončke so otroci veselo metali v zrak in tekali za njimi. Za konec smo se postavili v krog in z gibi in pesmico Podaj roko, da zgradiva most ponazorili naše prvo prijateljsko srečanje. Posladkali smo se še z rozinami in odžejali s sokom. Dogovorili smo se, da bomo do konca šolskega leta postavili novo razstavo slik, ki jih bodo narisali otroci in varovanci VDCja.

Želite izvedeti, kaj so otroci in prijatelji iz VDCja napisali v Knjigo vtisov? Preberite naslednje vrstice:

»Bilo je lepo. Igrica tudi zelo zabavna. Razstava mi je všeč. Konjiček je lep!« Nives, VDC Izola, 4.10.2016

»Danes je bilo zelo lepo. Lahko bi večkrat imeli tako. Hvala za pravljice in igrice. Zelo smo veseli, da smo lahko prišli iz VDCja. Pozdravljamo vse. Lep dan še naprej.« Valtea, Aleš, Mira

»Učenci 2.a smo si ogledali razstavo in dobili veliko idej za ustvarjanje. Ob tem smo se družili z gojenci VDCja, poslušali pravljice in zapeli novo pesem o prijateljstvu. Hvala za novo izkušnjo!« Gašper, Julija, Luka, Edi, Hana, Lija, Jure, Igor, Marko, Mateja, Vito, Brina, Maša, Lucija, Eli, Ivan

Pripravila Špela Pahor

Fotografije z dogodka