Otvoritev razstave Bodi umetnik letos na prav poseben, Valentinov dan

16194995 857967344305957 5115667361594764894 n 

V drugem preddverju Cankarjevega doma bo od 14. do 17. februarja 2017 potekala razstava likovnih del številnih otrok in mladostnikov iz celotne Slovenije, ki so sodelovali na 10. mednarodnem natečaju Bodi umetnik - Igraj se z mano, ki ga pripravljata Center Janeza Levca Ljubljana in Društvo za kulturo inkluzije.

Izbrana dela likovnega natečaja (okoli 1200 slik) bodo predstavljena na otvoritveni razstavi prav na Valentinov dan, 14. februarja v Cankarjevem domu. Kot vsako elto doslej, bodo tudi letos udeleženci sami postavili razstavo z lepljenjem svojih mojstrovin na razstavne panoje. Za zabavni in animacijski program bodo poskrbeli: zvesti ambasador projektov "Igraj se z mano" - Zlatko, ki bo skupaj z bendom "Igraj se z mano" imel koncert ter animator Gogi, klovn Jaka in Pika Nogavička. Na koncu otvoritvene razstave si bodo otroci lahko ogledali muzikal "Pogum", v produkciji osnovne šole Gustava Šiliha iz Maribora.

Razstavo v Cankarjevem domu bo na ogled vse do 17. februarja. Nato pa bo razstava zaokrožila po celotni Sloveniji in deloma po tujini v različnih izoraževalnih ustanovah: šolah, vrtcih, knjižnicah, varstveno-delovnih centrih.

Program si lahko ogledate tukaj.

Se vidimo prav kmalu v Cankarjevem domu.