Potujoča razstava »Bodi umetnik« v Šentvidu pri Stični

Sentvid pri Sticni Custom

Tudi v Šentvidu pri Stični smo se odločili za gostovanje potujoče likovne razstave »Bodi umetnik«. Svoje mesto so likovna dela našla na stenah hodnika v Centru za zdravljenje bolezni otrok, kjer domuje tudi razvojni oddelek Vrtca Ivančna Gorica.

Razstavo smo v četrtek, 6. 4. 2017, postavili otroci s posebnimi potrebami iz skupine Mravljice ter vzgojiteljici Jana in Nina, k sodelovanju pa smo povabili tudi učence 2. razreda OŠ Ferda Vesela z učiteljico Bojano ter varovance dnevnega centra Doma sterejših občanov Grosuplje in njihovo mentorico Ireno. Dobili smo se po dopoldanski malici in se kar hitro lotili postavljanja. Hodnik je bil kmalu poln in zelo pisan. Sprehodili smo se od slike do slike, se podružili, si zapeli in zaigrali na flavto ter se na koncu dobro opravljenega dela in prijetnega sodelovanja tudi okrepčali s sokom. Za vse sodelujoče je bila to lepa izkušnja in zanimiva popestritev dopoldneva. Razstava bo na ogled do konca aprila 2017.

Jana Švagan, prof. def.