Potujoča razstava Bodi umetnik – Igraj se z mano gostuje tudi v Ormožu!

V sredo 12. 4. so učenci OŠ Stanka Vraza Ormož okrasili jedilnico in hodnike svoje šole z likovnimi deli iz vse Slovenije ter tujine. Na otvoritev razstave so povabili prijatelje iz sosednjega vrtca in iz OŠ Ormož. Skupaj so si ogledali poučno predstavo Kamišibaj gledališča, ki jim je v okviru projekta Cel svet se rad igra prikazala tradicionalno pravljico iz daljne Indije. Otroke sta zabavali naši lutkarici Ana in Patricija. Po zaključeni predstavi in kratki igrici pa so otroci skupaj izdelovali lutke po svojih zamislih. Ob pomoči lutkaric, EVS prostovoljke Gyurgitse in koordinatorice Eve, so otroci izdelali vse od Batmana, številnih princes, metuljev, polžev, kužkov in avtomobilov pa do velikonočnih jajc in celo lutke, ki je predstavljala matematiko. Dogodek se je zaključil z bučnim aplavzom, razstava pa še traja. V prostorih OŠ Stanka Vraza Ormož je na ogled še vse do 26. aprila!

Fotografije sledijo.