Izobraževalnica za strokovne delavce ljubljanskih šolah in vrtcev

IMG 9382 Custom

Za nami je še en izobraževalni teden, saj je od četrtka, 20. 4., do danes potekala Izobraževalnica za strokovne delavce ljubljanskih šol in vrtcev.


24-urna izobraževalnica z naslovom Inkluzivna šola in vrtec je udeležencem poskušala podati odgovore na vprašanje, kako lahko skupaj z raznolikimi otroki, učenci (posebne potrebe, druge specifične potrebe ...) oblikujemo ustvarjalno, delovno in pozitivno naravnano skupino, razredno oziroma šolsko skupnost.
Udeleženci so spoznali osnovne koncepte razvijanja inkluzivne kulture, izkusili različne metode in pristope dela s posameznikom in skupino, ki podpirajo oblikovanje inkluzivne kulture. Preko različnih interativnih metod so si izmenjali lastne izkušnje s področja vključevanja različnih učencev/otrok v skupino, raziskovali vlogo učitelja in vzgojitelja v odnosu do otrok ter dejavnike, ki vplivajo na razvijanje inkluzivne skupinske dinamike. Seznanili so se tudi z izkušnjo mame otroka s posebnimi potrebami, ki je odprla še en vidik inkluzije.

Fotografije