Bodi umetnik - 7. Mednarodni kulturno-likovni dogodek "Igraj se z mano"

Bodi umetnik - 7. Mednarodni kulturno likovni dogodek "Igraj se z mano" 2014Letošnji mednarodni kulturno-likovni dogodek, ki je potekal 30. 1. 2014 v Cankarjevem domu, je ponovno gostil več kot 600 otrok in mladostnikov ter njihovih mentorjev in staršev, ki so sodelovali na mednarodnem likovnem natečaju Bodi umetnik – Igraj se z mano. Izbranih je bilo 895 del, kjer so vlogo kustosa odigrali otroci, saj so likovna dela sami polepili na razstavne panoje 2. preddverja Cankarjevega doma in tako samostojno postavili že 7. otvoritveno razstavo v Cankarjevem domu, kar je tudi posebnost projekta.

Udeleženci otvoritvene razstave, ki so prišli tako iz Slovenije kot tudi iz tujine, so dopoldan preživeli na inkluziven, igriv in zabaven način. Organizatorji iz Centra Janeza Levca Ljubljana in Društva za kulturo inkluzije smo poleg postavljanja razstave poskrbeli še za pester nabor aktivnosti, kjer so se družile različne populacije – otroci in mladostniki z značilnim razvojem ter tisti s posebnimi potrebami. Program je ponujal številne zanimive delavnice, kjer so otroci izkazovali svojo kreativnost in talent ter sodelovali z drugimi obiskovalci. Udeležili so se lahko delavnic risanja, izdelovanja iz gline, izdelovanja kroglic in lepljenk, lahko so si tudi poslikali obraz. Ves čas dogajanja so jih zabavali animatorji – voditelj Gogi, Janez in Anica (maskoti Centra Janeza Levca Ljubljana), lutkar Boris Kononenko, klovn Jaka in Pika Nogavička ter brata Malek, žonglerja in zabavljača. Za prijetno glasbeno ozadje je poskrbel hišni band Igraj se z mano, kasneje pa sta dogajanje popestrila še raper Zlatko z gostom Adamom Velićem, ki sta na oder povabila udeležence in nastopila skupaj z njimi.

 Oglejte si več fotografij z dogodka