Počitniške igrarije - sreda

IMG 20190703 100047 Medium

Počitniško varstvo smo pričeli z igrami na igrišču, nato pa smo se odpravili na obisk h gasilcem v PGD Barje. Sprejel nas je gasilec Peter, ki nam je z veseljem razkazal gasilski avto ter vso pripadajočo opremo.

Postavljali smo veliko vprašanj in z zanimanjem prisluhnili zgodbam o požarih in naravnih nesrečah. Na koncu smo se preizkusili še v špricanju z gasilsko cevjo, črpanjem vode iz vedrovke ter ciljanjem tarče. Čeprav je to od nas zahtevalo precej timskega dela ter dogovarjanja, smo se zelo zabavali. Ob prihodu nazaj na šolo nas je že čakalo okusno kosilo. Tudi ta dan smo se udeležili dveh delavnic: cirkuške ter ustvarjalne. Obiskal nas je Klovn Jaka in nas učil različnih cirkuških spretnosti, lovljenja ravnotežja na ravnotežnostni deski, žongliranja ter modeliranja balončkov. Gorjan pa nam je pokazal, kako lahko z naravnimi barvami Olifu ustvarjamo zanimive vzorce z mehurčki in izdelujemo unikatne voščilnice. Za zaključek popoldneva smo ponovno igrali ročni nogomet, namizni tenis ter se vozili s poganjalci.

Program počitniškega varstva "Poletne igrarije" je sofinanciran s strani MOL.