Taborniški feštival

 taborniski-festival-2014-igraj-se-z-mano-drustvo-za-kulturo-inkluzije-tb 210

V soboto, 12. aprila, je v ljubljanskem parku Tivoli potekal že 18. Taborniški feštival. Tradicionalna prireditev je posvečena dnevu Zemlja ter dnevu tabornikov. Pod organizacijo Mestne zveze tabornikov Ljubljana, ki združuje vse ljubljanske tabornike iz skupaj 16 taborniških rodov, je bil park Tivoli zaznamovan z več kot 40 delavnicami, za feštivalski vrvež pa je poskrbelo preko tisoč udeležencev, predvsem tabornikov.

Že tretje leto zapored sta se z delavnico dogodka udeležila Društvo za kulturo inkluzije in Centra Janeza Levca Ljubljana, kjer smo skupaj z udeleženci sestavljali lesen puzzle »Igraj se z mano«. Z mimoidočimi udeleženci smo tako preživeli lepo, sončno soboto v taborniški luči. Z našo prisotnostjo smo doprinesli k ideji o kvalitetnejšem preživljanju prostega časa mladih, kar je eden od glavnih ciljev Taborniškega feštivala.