Potujoča likovna razstava na OŠ Ivana Roba v Šempetru pri Novi Gorici

razstava-os-sempeter-pri-novi-gorici-2014-igraj-se-z-mano-tb-210

V torek, dne 15.4. smo imeli otovoritev potujoče likovne razstave, ki je del projekta »Bodi umetnik« na OŠ Ivana Roba v Šempetru pri Novi Gorici. Otvoritev razstave je sovpadala z zaključkom bralne značke v šolskem letu 2013/14 vseh udeleženih otrok. Prireditve so se udeležili učenci šole s prilagojenim programom »Kozare« iz Nove Gorice ter učenci prvih petih razredov gostiteljske šole. Najpej smo izvedli animacijsko lutkovno predstavo z naslovom »Grajska skrivnost«, v kateri so otroci obeh ustanov kot lutkarji aktivno sodelovali ter pod vodstvom animatorja in lutkarja Kononenko Boris iskali zaklad ter našli knjigo ter lutke. Nato so se otroci razdelili na dve skupini, polovica se je udeležila likovnih delavnic na temo druženja in prijateljevanja različnih populacij, druga polovica pa se je v šolski telovadnici udeležila gibalnih delavnic, ki so jih izvajali žonglerja in športna animatorja »Brata Malek«, »Klovn Jaka« ter prostovoljke iz Slovenije, Hrvaške, Makedonije in Nizozemske, udeleženke evropskega programa »EVS«. Po koncu delavnic pa so otroci iz šole »Kozare« s svojimi vrstniki iz OŠ Ivana Roba na panoje v preddverju postavili likovno razstavo udeležencev projekta »Bodi umetnik.« Ob slovesu smo si bili edini: čim prej zopet nasvidenje na poučnem in zabavnem druženju, kjer premikamo meje in brišemo razlike.