Potujoča likovna razstava na OŠ Prežihovega Voranca na Jesenicah

 razstava-igraj-se-z-mano-os-prezihovega-voranca-2014 14-tb

V sredo, 23.4.2014, smo na OŠ Prežihovega Voranca na Jesenicah, organizirali dogodek v sklopu mednarodne potujoče razstave Bodi umetnik. Za učence 4. razreda je bil dogodek hkrati tudi kulturni dan, pridružili pa so se jim še otroci iz vrtčevske enote Julke Pibernik ter učenci iz OŠ s prilagojenim programom Poldeta Stražišarja.

 

Dogodek smo začeli z lutkovno predstavo "Grajska skrivnost", v kateri so lahko tudi otroci aktivno sodelovali, nadaljevali pa smo s plesno-gibalnimi igrami. Tem se je pridružil še Klovn Jaka, ki je kasneje otroke zabaval še z animacijami in čarovniškimi spretnostmi. Otroci so se nato vključili še v delavnico izdelovanja brošk, ki so jo vodile prostovoljke. Istočasno je Klovn Jaka pospremil manjše skupine otrok do avle in drugih razstavnih prostorov po hodnikih, kjer so skupaj razstavili 100 likovnih del z natečaja Bodi umetnik. Ko so se vsi otroci vrnili v telovadnico, so nekateri še dokončali svoje broške, drugi pa so se pod vodstvom lutkarja Borisa že začeli igrati pastirske igre. Igram so se pridružile še učiteljice in vzgojiteljice ter se zabavale skupaj z otroki. Tudi ta dogodek se je odvil v duhu razvijanja inkluzivne kulture in enakih možnosti za vse, skozi igro in ustvarjalne aktivnosti.