Bolš-Jak delavnica na SMC Rakovnik

V torek, 6. 10. 2020, smo se s skupino mladostnic odpravile v SMC Rakovnik, kjer smo se srečale z njihovimi animatorji. Najprej smo se predstavili drug drugemu, nato pa skupaj izdelali trajnostne vrečke iz starih majic. Vsak je prinesel staro majico, ki je ne nosi več. Pogledali smo si način izdelave in se lotili dela. S škarjami smo odrezali rokave ter ovratnik, nato pa še razrezali spodnji del na trakce, ki smo jih dva po dva zvezali skupaj, da je vrečka dobila dno. Vrečko je bilo treba samo še obrniti okrog in 'voila', pripravljena je za uporabo. Tako bomo zmanjšali porabo plastičnih vrečk v trgovinah in s tem pripomogli k ohranjanju čistega okolja. Ob izdelovanju smo se zelo zabavali in sklenili, da naše srečanje z animatorji v SMC Rakovnik zagotovo še ponovimo ob naslednji priložnosti.

Bolš Jak delavnica foto

Projekt Različnost nas bogati sofinancira Mestna občina Ljubljana.