Specialni Zdravko: Pomen gibanja v času epidemije

Zdrav duh v zdravem telesu. Ta rek smo slišali že ničkolikokrat in še vedno drži kot pribit. Za svoje mentalno in fizično zdravje moramo nenehno skrbeti, saj gresta z roko v roki. Če bomo šli čez dan na sprehod, naredili nekaj počepov ali trebušnjakov se bomo veliko bolje počutili tudi na psihični ravni. S telovadbo bomo stresli iz sebe žalost, jezo, stres, ki ga zadržujemo v sebi. Telovadba je čas v dnevu, ko poskrbimo, da se vse naše okončine razgibajo, prav tako pa se razgibajo naši možgani. Omogoča nam, da smo bolj optimistični, empatični in socialni. Še vsakemu se je po telovadbi narisal nasmešek na obraz! Če pa ne verjamete, pa poskusite! :) 

Hkrati vas vabimo k spremljanju dveh kampanj, ki potekata pod okriljem Ministrstva za zdravje – zagotovo boste našli koristne nasvete za zdravo življenje!

www.facebook.com/dobertekslo

www.dobre.navade.si

Projekt Specialni Zdravko sofinancira Ministrstvo za zdravje.