Sodelovanje na usposabljanju Evropske solidarnostne enote (ESE)

photoESE

Pretekli teden sta imeli Katarina, ki je vključena v projekt zaposlitve, in Sara, ki je vključena v projekt prostovoljstva, usposabljanje ob prihodu (On arrival training). V omenjena projekta sta vključeni v okviru Evropske solidarnostne enote (ESE). Usposabljanje se zaradi trenutnih razmer žal ni moglo izvesti v živo. Kljub temu, da je potekalo preko spleta, so z vsemi udeleženci ustvarili čudovito skupinsko dinamiko sproščenosti in zaupnosti. Le-tega so se udeležili tudi prostovoljci iz drugih držav (Francija, Makedonija, Nizozemska, Portugalska, Poljska, Škotska), ki svoje prostovoljstvo opravljajo v Sloveniji. Velik del usposabljanja so namenili pogovoru o COVID-19 situaciji in mentalnem počutju, prav tako pa so v manjših skupinah pripravili svoj manjši projekt!

Projekti zaposlitev in prostovoljstva so sofinancirani s strani programa Evropska solidarnostna enota in podprti s strani Nacioalne agencije MOVIT.