2. april – Svetovni dan zavedanja o avtizmu

2. aprila obeležujemo svetovni dan zavedanja o avtizmu.

Ob tej priložnosti je na Centru Janeza Levca Ljubljana nastal plakat Svet skozi moje oči s fotografijami učencev.

Avtizem je razvojna motnja, za katero so značilne težave s socialno komunikacijo in socialno interakcijo ter težave na področju fleksibilnosti mišljenja. Svetovni dan zavedanja o avtizmu spodbuja k boljšemu razumevanju avtizma v družbi, poziva voditelje in odločevalce, da vzpodbujajo šole, da odprejo svoja vrata otrokom, dijakom in študentom z avtizmom, poziva javne urade ter velika in majhna podjetja, da si vzamejo čas in se poučijo o avtizmu ter začnejo zaposlovati osebe z avtizmom.

V naših športnih, socialnih, prostočasnih in drugih aktivnosti, ki jih organiziramo na Društvu za kulturo inkluzije, se vsakodnevno srečujemo z osebami z motnjami avtističnega spektra. Veseli smo, da lahko z vključevanjem pripomoremo k bolj odprti in strpni družbi. 

Vabimo vas tudi k ogledu posnetka z naše vadbe Specialni telovaj, ki je namenjena otrokom in mladostnikom z motnjo v duševnem razvoju in avtizmom.