Predelava pohištva v okviru projekta "Ko delam, sem vključen"

Solidarnostni projekt "Ko delam, sem vključen" je v polnem teku.

Udeleženci projekta so podali idejo, da pred vhodom v nove društvene prostore v BTC-ju, uredijo še poseben kotiček za druženje, kjer lahko skupaj posedijo, poklepetajo ali pojedo malico. Organizirali so akcijo, v kateri so na območju BTC-ja poiskali več odpadnih palet, ki so jih zavrgla različna podjetja in trgovine. S pomočjo različnih strani na internetu so raziskali, kako lahko palete predelajo v novo, uporabno in lepo pohištvo oz. klopce.

Mentorji so jim pomagali pri nakupu različnih materialov in izposoji pripomočkov za delo, nato pa so se skupaj z delovnim inštruktorjem lotili dela - brušenja, barvanja in sestavljanja. Ko so bile klopce dokončane, se je skupina odločila še za šivanje blazin iz odpadnih kosov blaga in pene, saj so želeli poskrbeti za boljše udobje vseh tistih, ki bodo klopce uporabljali.

SVK kolaz 2

Projekt je sofinanciran s strani programa Evropska solidarnostna enota.