Odkrivajmo svet zelišč nekoč in danes

drustvo-za-kulturo-inkluzije-center-janeza-levca-ljubljana-svet-zelisc-nekoc-in-danes 000-tb

Zeliščni tabor, pomemben del projekta "Odkrivajmo svet zelišč nekoč in danes", poteka od 19.5. do 23.5.2014 na Rogli. Mladostniki, ki obiskujejo zeliščni krožek na enoti OVI Jarše smo z dvema spremljevalkama nastanjeni v gostišču Smogavc v Gorenju pri Zrečah.

Vreme je kot nalašč za nabiranje zelišč in sprehode v naravo. V bližnji okolici smo poiskali cvetoče travnike, na obronkih gozdov smo že nabrali smrekove vršičke in bezeg, pripravili smo prve zeliščne pripravke. Na poti spoznavamo prijazne domačine, ki nam povedo, kako so uporabljali zelišča nekoč, ko zdravila še niso bila tako dostopna kot danes. Veselimo se že jutrišnjega dne, ko nas bosta obiskala zeliščarka in zeliščar. Poučila nas bosta, kako lahko zelišča uporabimo v vsakdanjem življenju.