Vabilo na predavanje (ne)varna raba interneta in mladostniki

KDAJ?  
9. 12. 2014 ob 17.00

KJE?
Center Janeza Levca Ljubljana
Karlovška 18, Ljubljana

KDO?
Domen Božeglav
strokovnjak s področja varne rabe interneta in mobilnih naprav

ZA KOGA?         
Za starše in učitelje otrok ter mladostnikov

ZAKAJ?
V Društvu za kulturo inkluzije organiziramo predavanje o varni rabi interneta otrok in mladostnikov.

Ker je to dandanes precej aktualna in pereča težava, otroci in mladostniki pa so lahka tarča internetnega nasilja, je potrebno najti načine tehnične in psihosocialne pomoči zanje preko staršev in učiteljev.

 

Vzgojitelji in starši otrok iz Doma Centra Janeza Levca Ljubljana ste tako lepo vabljeni, da se udeležite predavanja, ki ga bo vodil g. Domen Božeglav iz www.safe.si, točke osveščanja o varni rabi interneta in mobilnih naprav za otroke, najstnike, starše ter učitelje. Preko predavanje boste izvedeli več o preventivnih ukrepih in načinih preprečevanja elektronskega nasilja, seznanili se boste predvsem z načini varne rabe interneta, elektronske komunikacije ter možnostmi uporabe računalnika kot orodja za ustvarjalnost in učenje. To znanje boste nato lahko predali naprej tudi vašim otrokom in mladostnikom, da bodo bolj varni na internetu.

Predavanje poteka v sklopu projekta Lutke, ekran in osebni stik, financirano s strani Mestne občine Ljubljana.

Udeležba je brezplačna.