Varna raba interneta (Lutke, ekran in osebni stik)

Lutke, ekran in osebni stik

Društvo za kulturo inkluzije je v okviru projekta Lutke, ekran in osebni stik, organiziralo predavanje in delavnico (Ne)varna raba interneta in mladostniki. Dogodek se je odvijal v torek, 9. 12. 2014, udeležili pa so se ga mladostniki iz domske enote Centra Janeza Levca Ljubljana, njihovi vzgojitelji ter učitelji s Centra. Vodil ga je Domen Božeglav, strokovnjak s tega področja, ki prihaja s Centra za varnejši internet Safe.si

- točke osveščanja o varni rabi interneta in mobilnih naprav za otroke, najstnike, starše in učitelje. V prvem delu je udeležencem predstavil nekatere načine za varnejšo rabo interneta in mobilnih naprav, v drugem delu pa so se udeleženci razdelili v skupine in skupaj skozi diskusijo iskali rešitve za konkretne primere nasilja, nadlegovanja in zasvojenosti s spletnimi socialnimi omrežji. Te rešitve so kasneje tudi predstavili drugim, ki pa so jih imeli možnost dopolniti še z lastnimi predlogi. Zahvaljujemo se Domnu Božeglavu za izvedbo, vse predane informacije ter znanje, prav tako pa vsem udeležencem s Centra za sodelovanje.

 

Lutke, ekran in osebni stik Lutke, ekran in osebni stikLutke, ekran in osebni stikLutke, ekran in osebni stikLutke, ekran in osebni stikLutke, ekran in osebni stikLutke, ekran in osebni stik